Sokoľ, castle (ruin)

Place: Sokoľ, County: Košice okolie, Region: Košice , Historic region: Saris

Other names

Sokoľa; 1299 Zacula, 1330 Zakalya, 1373 Zakala, 1382 Zakolia, 1405 Zokol, 1429 Zakolya

Brief description

Ruins of a castle built in the first half of 13th century. Destroyed probably in 15th century.


3D hrady


Hrad Beckov


Kamenní strážcovia III


Malé Karpaty 1935

Nearby castles

Košice castle, Obišovský hrad

Literature

Polla, Belo: Hrady a kaštiele na východnom Slovensku
Východoslovenské vydavateľstvo. Košice. 1980
Názvy hradov a zámkov v Slovenskej republike
Slovenský úrad geodézie a kartografie. Bratislava. 1990