Forum: About the site www.castles.sk

Discussion about this site, proposals, comments ...

Back to the theme list

#1258
81-71
not registered

11.12.2005 11:52
IP:84.47.50.224
Nazdar Jožo, moj bracho ti pisal už aj 2 x za posledne 2 roky, škoda, že nereaguješ, lebo pri hrade Červený Kameň máš dost zásadne chyby. Bracho ti podrobne popisal čo, ak ten mail už nemáš, stručne ti napíšem čo.

http://www.hrady.sk/cerveny-kamen.php?image=list&image=129

Tak tato rytina nie je z 18. storočia ale z konca 19. storočia. Je to pohla z juhozápadu a nie zo severovýchodu...a pohlad od obce Častá ale od obce Píla. Dufam, že chyby opavíš. Maj sa.
#1248
Petike
not registered

06.12.2005 13:59
IP:87.197.8.113
Zdravím Ťa, "Jožino" Schwarz !

Budem stručný : Ohľadom môjho komentára z 11. 11. 2005, čas 15:01 (leží trocha nižšie na tejto strane) - ešte stále si mi neodpovedal na jednu konkrétnu otázku, ktorú si s najväčšou pravdepodobnosťou v mojom komeńtári prehliadol alebo na ňu pozabudol...

Prečítaj si ešte raz poriadne P.S. v spomínanom komentári a určite si všimneš, že som sa vypytoval aj ohľadom toho priameho prispievania (nemám na mysli len fotky) na túto webstránku...

Prosím Ťa pekne - ak budeš v blízkej dobe v dosahu a budeš kontrolovať, čo nového na stránke a tomto fóre - nájdi si prosím Ťa čas a napíš mi odpoveď (môžeš mi ju zaslať aj na môj e-mail : templarknightcentrum.sk)...

Za skorú odpoveď vopred pekne ďakujem.

Petike
Potulný križiak zemplínsky
#1247
Petike
not registered

06.12.2005 13:43
IP:87.197.8.113
Ahoj, "mato" !

Tak napíš hlavnému autorovi a zároveň webmastrovi tejto stránky - Jožovi Schwarzovi...

E-maillové adresy na kontaktovanie redakcie tejto stránky máš uvedené v položke pod hypertextovým odkazom "O stránke"... Veľa šťastia ! (Sme na jednej lodi - aj ja plánujem už čoskoro prispieť aj priamo k jednotlivým hradom...)

Zatiaľ pááá !
#1244
mato
not registered

27.11.2005 20:56
IP:213.151.234.234
ahoj. toto je adresovane majitelovi tejto stranky.chcel by som ponuknut moje fotografie slovenskych hradov,zamkov,pevnosti.dost cestujem po slovensku a vyhladavam hrady ktore hojne fotografujem.chcel by som sa preto podelit aj s inymi o obrazky nasich hradov.ak je zaujem moj mail je: mato.valkocentrum.sk
#1239
Renee
not registered

23.11.2005 23:01
IP:88.107.61.47
Zijem v zahranici, ale pochadzam z vychodneho Slovenska z dedinky Krizovany. Udajne tam bol tiez hrad na kopci dedincanmi zvanom Hradzisko, ale nemozem o nom najst ziadnu zmienku. Je tam aj Kostol Povysenia sv. Kriza z r.1330 a kaplnka sv. Valentina z polovice 14.storocia V kostole je goticky oltar z 15.storocia. Z rozpravania viem, ze niekedy to bolo velmi vyznamne mestecko. Dokonca moja Mamka si pamata zrucaniny z hradu, ktore ale ludia z okolitych dedin rozobrali na stavby. Rada by som sa dozvedela viac, ale neviem, kde zacat hladat. Bola by som rada, keby mi niekto pomohol. Neviem ako a kde zacat. Za pomoc vopred dakujem.

RENEE
#1235
hugo
not registered

22.11.2005 22:30
IP:62.168.125.215
Petike, ten hrad nad obcou Podhoroď ( Podhradie ) je Tibava, neskôr napíšem k nemu pár riadkov z jeho nedávnej histórie, ktorú som sa dozvedel od tamojšieho pamätníka, čaute
#1229
Petike
not registered

21.11.2005 13:55
IP:87.197.8.113
Ešte jedna drobnosť : Práve som si všimol, že v menu pribudla položka "Literatúra"... Bravó - ďalší naozaj dobrý zlepšovák...

P.S. Naďabil som na pár menších hradov, príp. hrádkov, kt. ešte nie sú na zozname a bolo by ich "hodno" spomenúť : Napr. u nás, na Zemplíne, zrúcaniny malého stredovekého hrádku na skalnatom kopci nad dedinou Podhoroď (leží na hl. cest. ťahu na sever od Tibavy, pri juž. úpätí Vihorl. vrchov)...
#1228
Petike
not registered

21.11.2005 13:50
IP:87.197.8.113
Ad : pán Milan Hromada

Ďakujem Vám pekne za upresnenie ! Tak som si predsa len dobre pamätal tie údaje o troch najvyššie položených hradoch na Slovensku... Písal som o tom totiž kedysi dávnejšie "na Muráni", no jeden ďalší nadšenec hradov sa ma silou-mocou snažil presvedčiť, že Muráň je až ôsmy v poradí alebo tak nejak... Mal som z toho potom zmätok - takže ďakujem ešte raz...

Zdravím, "Jožino" Schwarz !

Ďakujem za tú odpoveď o tech. záležitostiach stránky...

Len si mi zatiaľ ešte neodpovedal, ako je to s tým prispievaním... Prosím Ťa, odpíš skoro...
#1214
Jožo Schwarz
registered

18.11.2005 11:56
IP:194.1.191.33
Hromada Milan: Opravil som, ďakujem za upozornenie.

Petike:
1. Adresy sa zobrazujú, treba len prejsť kurzorom myši na meno autora príspevku (ak je oranžové). E-mail sa zobrazí buď v stavovom riadku prehliadača alebo po kliknutí na odkaz priamo v e-mailovom programe. Pred poslaním treba však samozrejme upraviť reťazce vložené namiesto zavináča a bodky kvôli ochrane pred spamom.

2. Na túto otázku nedokážem odpovedať, posledné dva týždne som sa k registrácii prakticky nedostal, tento víkend vyzerá podobne. Nebudem preto udávať žiadny termín, aby sa nestalo, že ho nedodržím. Myslím však, že na funkcionalite fóra sa to až tak neodráža, diskutovať sa dá aj bez toho. Napriek tomu to mám ako prioritu a registrácia bude v najkratšom možnom termíne.
#1203
Petike
not registered

11.11.2005 15:01
IP:87.197.8.113
Zdravím Vás pán Schw... ehmm... Jožo...

Ďakujem za prehľadné informácie vo Vaš... Tvojej odpovedi ! Tie postupné zmeny ma neprekvapujú - je to celkom logický postup, kt. by som na Tvojom mieste použil aj ja...
(Ako hovorí jedno príslovie : "Ani Rím nebol postavený za deň...")

Apropo, chcel by som si ujasniť ešte pár drobností ohľadom fungovania stránky :
1. Po poslednej úprave v komentároch sa nezobrazujú mailové adresy prispievateľov, ak ich tam aj napíšu... Súvisí to nejak s registráciou alebo to len ešte nie je dotiahnuté do konca ?
2. Pred malou chvíľou som si pozrel okienko na prihlásenie... To vyzerá byť all right. Čo sa však registrácie týka, tá sa ešte akosi nedá spustiť, ako to predo mnou spomínali už viacerí...
Odkedy bude s najväčšou pravdepodobnosťou "spojazdnené" ?

P.S. Rád by som prispel v budúcnosti na stránku... Chcem sa preto opýtať : Ak chcem zaslať nejaké fotky v potrebnom formáte (napr. jpeg), no mám obavu, či by som ich vedel správne pripraviť na hotové uverejnenie... Stačilo by ich zaslať na hl. mail stránky ("webmasterský"), kde by už niekto šikovnejší (napr. ty) mohol dokončiť úpravy a vložiť fotky k príslušnému hradu ? Teda - šlo by to ?
Okrem fotiek by som rád prispel aj dobre spracovanými sprievodnými textami k jednotlivým stavbám... Zároveň by som chcel ponúknuť svoje prekladateľské znalosti a preložiť už jestvujúce sprievodné texty do sekundárneho jazyka tejto stránky - angličtiny. Ovládam plne aktívne 5 jazykov a čiastočne niekoľko ďalších... Nepíšem to z chvastúnstva, ale preto aby si vedel, že v takomto prípade môžeš rátať s mojou "nadšeneckou" pomocou. Len mi to minule nejak napadlo - zahraniční návštevníci tejto stránky sa okrem zákl. informácií totiž asi veľa nedozvedia... Každopádne, čakám Vaš... Tvoju skorú odpoveď. A ďakujem - ako obvykle - už vopred !
P.P.S. Téma na diskusiu ma zatiaľ nenapadá žiadna - "mušim išče kuščok nad tym rozdumovac"... :-)

Petike
#1201
Hromada Milan
not registered

08.11.2005 17:59
IP:195.98.27.83
dlhší čas som nebol na tejto stránke, zmenilo sa k lepšiemu, čo ma potešilo. Chcem pridať jednu skutočnosť, aj keď nie som lokálpatriotista:
Hrad Muráň - opraviť text, patrí k trom najvyššie položeným hradom v strednej Európe a patrí mu tretia priečka :
1. Sielnický alebo Liptovský hrad 1001 m.n.m
2. Zniev 963 m.n.m
3. Muráň 935 m.n.m
toľko pre objektivitu - rád Vás privítam na hrade Muráň. Zároveň sa chcem zaregistrovať, registrácia nefunguje, môžem dodať zaujímavé materiály vydané o hrade Muráň.
#1200
Jožo Schwarz
registered

08.11.2005 15:39
IP:194.1.191.33
Petike:
Zmeny: Zmeny robím postupne a mení sa vždy iná časť, menšie celky. Alternatívou k tomuto postupu by bolo spraviť a sprístupniť všetky zmeny naraz, no vzhľadam na to, že nikdy neviem, koľko času budem mať, by to mohlo trvať aj dlhú dobu, kým by som niečo spravil. Naviac v prípade chýb v novom kóde sa mi jednoduchšie opravujú menšie celky.
Filtrovanie komentárov: Upozornenie sa týka najmä komentárov, ktoré sú nezmyselné a absolútne nesúviaciace s témou hradov. Komentáre o histórii, aj keď sa netýkajúce sa práve hradov, mazať nebudem. Každopádne, na historické "nehradné" témy sú určené všeobecné diskusné fóra, ktorých zoznam je možné rozšíriť.

Týmto zároveň vyhlasujem malú anketu pre diskutujúcich:
Navrhnite témy všeobecných diskusných fór, ktoré by ste chceli mať na tejto stránke. Počet tém by mal byť tak 5-10 (aby to boli živé témy). Napr. môže byť aj kategória "hradný humor, poézia a mierne ľudová slovesnosť", ak si ju bude dosť ľudí želať.

A ešte drobná poznámka pre Petikeho a aj pre ostatných: pokojne si môžeme tykať, keďže si na tejto stránke tykajú viacerí, mne to vadiť nebude :-)
#1199
Petike
not registered

08.11.2005 15:07
IP:87.197.8.113
Dobrý deň, pán Schwarz !

No teda... Vy tu robíte v poslednom období tie zmeny grafiky a dizajnu nejako príliš často... Vrátim sa na túto stránku po dvoch týždňoch - a hop ! Som tu správne ?! Už mi trocha pripadáte ako STV-čka pred niekoľkými rokmi, keď to bol u nej častý jav... :-)

Ale teraz vážne... Naozaj sa mi páčia tie nové vylepšenia - sú "cool" (alebo ako hovoríme my Zemplínčania - "barz žimne" :-) ). Stránka naozaj stále zvyšuje svoju kvalitu... Páči sa mi hlavne zavedenie satelitných záberov a snímok k niektorým hradom - perfektné !!!!

Viete, čo sa však chcem spýtať, je : Komentáre s akým znením máte v pláne vypúšťať zo zoznamu ? Len vulgárne, urážlivé, pohoršujúce a vôbec nesúvisiace (ako napr. nedávne "filozofické traktáty a múdrosti" German place-a) ?
Alebo aj také, kt. sa histórie síce týkajú, (napr. dejiny stredovej Európy, Uhorska... atď.) ale nie nevyhnutne daného hradu ? A ktoré komentáre z kategórie "hradný humor, poézia a mierne ľudová slovesnosť", by to boli ?
(Áno, narážam aj na moje občasné srandičky...) Len som zvedavý, veď viete - prirodzená ľudská vlastnosť a tak... :-)

Za Vašu odpoveď vopred srdečne ďakujem...

Petike

Potulný križiak zemplínsky
#1198
pilager
not registered

08.11.2005 13:37
IP:194.160.100.163
mohlo by byť na stránke viac histórie o hradoch inak je super
#1192
BibraX
not registered

04.11.2005 13:57
IP:82.119.123.176
Naozaj velmi pekna a prijemna zmena.
#1191
Denis
not registered

04.11.2005 12:07
IP:217.75.89.182
Jozo Schwatz: super, ak chcete tak sa mozme zist a prebrat to co som Vam navrhol. moje Tc je 0902 331 009
#1190
Jožo Schwarz
registered

04.11.2005 10:47
IP:194.1.191.33
#1189 Denis: Ak ide o dva maily z 18.10., tak tie došli, čakajú na spracovanie.
#1189
Denis
not registered

04.11.2005 10:37
IP:217.75.89.182
Jozo Schwarz: genialne ste to vyriesili, Gratulujem!!!! Prisli Vam tie erby co som Vam poslal????
#1188
Jožo Schwarz
registered

04.11.2005 09:50
IP:194.1.191.33
Re #1187: Registrácia bude sfunkčnená v priebehu najbližších dní, ešte ju potrebujem doladiť a otestovať.
#1187
Bacil
not registered

04.11.2005 09:38
IP:194.160.36.175
Pozeram, ze sa to tu zase trocha zmenilo...k dobremu. Kedy sa bude dat zaregistrovat? Registracia zatial nefunguje...